Zwroty i reklamacje

Zwroty

Z każdego zakupu w Internecie masz prawo zrezygnować w ciągu 14 dni od daty zakupu bez podania przyczyny. Powiadom nas o swojej decyzji, wysyłając maila na adres zamowienia@polskiechusty.com. Wydrukuj poniższy formularz i odeślij go do nas wraz z towarem lub wyślij go do nas mailem. Załączenie dowodu zakupu – paragonu lub faktury – do przesyłki znacznie ułatwi nam pracę i przyspieszy zwrot środków.

Towar odeślij niezwłocznie po zgłoszeniu zwrotu, nie później niż 14 dni od daty zgłoszenia, na adres: Polskie Chusty, ul. Folwarczna 5, 81-547 Gdynia. Pamiętaj, że odsyłany towar musi być w stanie niepogorszonym. Co to znaczy? To znaczy, że możesz go obejrzeć, jednak nie może on mieć śladów użytkowania. Jeśli wróci do nas w złym stanie, będziemy mieli prawo do zatrzymania części środków.


Reklamacje

Chusty, zanim trafią do Ciebie, przechodzą rygorystyczną kontrolę jakości, a potem… się nie psują. Jeśli mimo wszystko coś umknie naszej uwadze, daj nam znać, pisząc na adres zamowienia@polskiechusty.com. Na nasze chusty udzielamy 2-letniej gwarancji. Wydrukuj poniższy formularz i odeślij go do nas wraz z towarem lub wyślij go mailem. Towar wyślij na adres: Polskie Chusty, ul. Folwarczna 5, 81-547 Gdynia. Skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy o rozpatrzeniu reklamacji.

Pamiętaj, że gwarancja nie obejmuje naturalnego zużycia chust oraz wad spowodowanych nieprawidłowym użytkowaniem oraz umyślnym lub nieumyślnym uszkodzeniem produktu.


Regulamin zwrotów

  1. Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, masz prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym wszedłeś w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Ciebie weszła w posiadanie rzeczy.
  2. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, musisz poinformować firmę Karol Zwolak K2sea (K2sea), właściciela marki Polskie Chusty, z siedzibą w Gdyni, przy ulicy Folwarcznej 5, kod pocztowy 81-547, wpisaną do CEiDG, numer NIP 5862137478, numer REGON 384058950 o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną).
  3. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, abyś wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego Ci prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.
  4. W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Ci wszystkie otrzymane od Ciebie płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Ciebie sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Twojej decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy.
  5. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziłeś się na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniesiesz żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
  6. Proszę odesłać nam rzecz na adres Polskie Chusty, ul. Folwarczna 5, 81-547 Gdynia, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowałeś nas o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślesz rzecz przed upływem terminu 14 dni.
  7. Będziesz musiał ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Odpowiadasz za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.