Jak wybrać rozmiar chusty

Chusty tkane

Tkane Polskie Chusty produkujemy w trzech rozmiarach (długościach). Sprawdź, jak wybrać najodpowiedniejszy dla siebie rozmiar chusty, aby jak najpełniej cieszyć się noszeniem.

5 | S | 4,2 m – Chusta najodpowiedniejsza dla drobniejszych mam do wiązań różnego rodzaju lub rodziców o przeciętnej posturze, chcących używać wiązań niewymagających znacznej długości materiału. Przykładami takich wiązań są kangur, plecak prosty czy kangur na biodrze.

6 | M | 4,6 m – Zazwyczaj pierwszy wybór. Chusta odpowiednia dla wszystkich dzieci i większości rodziców przeciętnej budowy, umożliwiająca wówczas wykonanie niemal wszystkich rodzajów wiązań.

7 | L | 5,2 m – Chusta umożliwiająca różnorodność wiązań dla rodziców noszących ubrania w rozmiarach powyżej 42/44. Również dla tatusiów o większej muskulaturze.

Mała uwaga: nie przejmuj się, jeżeli podczas prania chusta nieznacznie się skurczy (7-9%). To normalne. Nie ma to wpływu na dobór rozmiaru i użyteczność chusty, według zasad tu opisanych. Więcej informacji o praniu chust znajdziesz na stronie „Jak dbać o chustę”.

Chusty kółkowe

Chusty kółkowe szyjemy w jednym standardowym rozmiarze 1,85 m. Ta długość wystarczy do użycia chusty kółkowej w jej standardowym wiązaniu przez każdą osobę.

Jak wybrać rozmiar wymarzonej chusty?

Wybierając rozmiar kierujmy się podstawowymi zasadami:

  • Rozmiar chusty dobieramy do osoby noszącej, nie rozmiaru dziecka. Zazwyczaj kierujemy się rozmiarem ubrań rodzica.
  • Wybierając rozmiar, uwzględniamy również rodzaj wiązań, jakie chcemy stosować. Wiązania takie jak Kangur i Plecak Prosty nie wymagają dużo materiału, z powodzeniem zawiążemy je z krótszych chust. KieszonkaKołyska czy 2X wymagają chusty dłuższej. Każda ozdobna kokarda na zakończenie wiązania będzie wymagała kolejnego fragmentu tkaniny.
  • Dłuższa chusta jest bardziej uniwersalna, zawiążemy z niej każde wiązanie, może się jednak okazać, że zostaną nam długie poły. Jedni będą je lubić, eksponują przepiękny wzór chusty. Dla innych będą one po prostu niepraktyczne.

Wybrany rozmiar chusty jest niedostępny?

Chusta wybrana, ale Twój rozmiar jest niedostępny? Masz dwa wyjścia: skontaktuj się z nami – sprawdzimy, co możemy w tej kwestii zrobić – albo, sprawdź dostępność chusty o rozmiar większej. Nieznacznie dłuższa chusta nie powinna sprawiać problemów. Jeśli jednak nie polubisz się z dłuższą tkaniną – skrócenie chusty nie jest trudne, a z pozostałości możesz wyczarować piękne chustowe dodatki – samodzielnie, lub znaleźć kogoś, kto się w tym specjalizuje.