Jak dbać o chustę

Chusty do noszenia dzieci to tkaniny użytkowe. Projektujemy je i produkujemy w taki sposób, aby ich funkcjonalność stała na równi ze stroną estetyczną. Staramy się, aby były jak najbardziej praktyczne, a dbanie o nie – jak najprostsze i wymagające jak najmniej uwagi. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak dbać o chustę, aby służyła Ci długo w doskonałej kondycji.

Używaj swojej chusty! Ten piękny pas tkaniny może być nie tylko nosidełkiem, ale również kocykiem na czas drzemki, hamakiem dla starszego rodzeństwa, namiotem do zabawy, kocem piknikowym, plażowym parawanem – ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Pamiętaj, potrzeba matką wynalazków, a chusta często używana zrewanżuje się coraz większą miękkością i plastycznością.

Jak dbać o chustę: pranie

Doskonałej jakości tkanina jest odporna na zabrudzenia, co nie znaczy jednak, że nigdy się one nie zdarzą. Nie ma konieczności częstego prania chust, jednak w zależności od częstości i rodzaju użycia każda chusta musi być prana. Zalecamy również upranie chusty przed pierwszym użyciem. Sposób prania zależy od składu chusty. Szczegóły znajdziesz na metce przyszytej do chusty, w instrukcji użytkowania i na tej stronie, poniżej.

Pranie chust bawełnianych

Chusty w 100 procentach bawełniane pierz w temperaturze nieprzekraczającej 30°C z użyciem środków do prania delikatnych tkanin, najlepiej proszku, którego używasz do prania ubranek dziecięcych. Nie chloruj i nie wybielaj chusty, nie stosuj płynów zmiękczających. Nie czyść chusty chemicznie i nie susz w suszarce. Prasuj w temperaturze do 150°C. Suszyć możesz w pozycji pionowej lub poziomej.

Objaśnienie symboli z metki

Szczegóły dotyczące bezpiecznego prania chusty znajdziesz na metce w postaci symboli. Nie wiesz co one znaczą? My też nie wiedziałyśmy. Dlatego zamieściłyśmy tu małą ściągę:

Używaj cyklu prania do tkanin delikatnych, w maksymalnej temperaturze podanej wewnątrz symbolu.

Nie używaj wybielacza. Pierz w łagodnym detergencie lub środku piorącym do kolorów.

Nie czyść chemicznie.

Unikaj suszenia w suszarce.

Używaj średnio gorącego żelazka.

Możesz suszyć tkaninę w pozycji pionowej.